پیمان منع افشای اطلاعات

توافق نامه عدم افشا اطلاعات (NDA) جهت حفظ حریم خصوصی و محرمانگی بین رایت می و آزادکاران

لازم است تا آزادکاران عزیز پیش از شروع همکاری با رایت می به عنوان مترجم ، ویراستار و ارزیاب کیفی پروژه ها ، علاوه بر مطالعه و پذیرش قوانین و مقررات همکاری با رایت می و شرایط و ضوابط سایت ، از محتوای پیمان عدم افشای اطلاعات یا NDA که متن آن در ادامه آمده است آگاهی کامل داشته باشند و به آن پایبند باشند. این شرایط در تمامی خدمات ارائه شده توسط ما صادق می باشد و با رویکردی بر استاندارد بین المللی ISO 17100 : 2015 و همچنین مفاد قانون تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران تهیه و تدوین شده است . لطفا به دقت آن را مطالعه نمایید.

 

مواد ۶۴ ، ۶۵ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیکی به شرح زیر هستند :

ماده ۶۴ : به منظور حمایت از رقابتهای مشروع و عادلانه در بستر مبادلات‌الکترونیکی، تحصیل غیرقانونی اسرار تجاری و اقتصادی بنگاهها و مؤسسات برای خود و‌یا افشای آن برای اشخاص ثالث در محیط الکترونیکی جرم محسوب و مرتکب به‌مجازات مقرر در این قانون خواهد رسید. ‌

ماده ۶۵ : اسرار تجاری الکترونیکی «‌داده پیام»ی است که شامل اطلاعات،‌فرمولها، الگوها، نرم‌افزارها و برنامه‌ها، ابزار و روشها، تکنیک‌ها و فرایندها، تألیفات منتشر‌نشده، روشهای انجام تجارت و داد و ستد، فنون، نقشه‌ها و فراگردها، اطلاعات مالی،‌فهرست مشتریان، طرحهای تجاری و امثال اینها است، که به طور مستقل دارای ارزش‌اقتصادی بوده و در دسترس عموم قرار ندارد و تلاشهای معقولانه‌ای برای حفظ و حراست‌از آنها انجام شده است.

ماده ۷۵ : متخلفین از ماده (۶۴) این قانون و هر کس در بستر مبادلات الکترونیکی به منظور رقابت، منفعت و یا ورود خسارت به بنگاه های تجاری، صنعتی، اقتصادی و خدماتی، با نقض حقوق قراردادهای استخدام مبنی برعدم افشای اسرار شغلی و یا دستیابی غیرمجاز، اسرار تجاری آنان را برای خود تحصیل نموده و یا برای اشخاص ثالث افشا نماید به حبس ازشش ماه تا دو سال و نیم، و جزای نقدی معادل پنجاه میلیون (۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال محکوم خواهد شد.

 

با توجه به اینکه طرفین در نظر دارند در تعاملات خود با یکدیگر اطلاعاتی را در اختیار یکدیگر قرار دهند، این مذاکرات متضمن آشکار سازی اطلاعاتی از تعاملات فی ما بین برای طرف مقابل است، که دارای ماهیتی خصوصی و محرمانه می باشد. لذا مبادرت به انعقاد این موافقت نامه نموده و متعهد به رعایت مفاد آن می باشند.

این توافق نامه بین سایت رایت می و مترجمین و ویراستاران و ارزیابان مشخص شده برای هر سفارش با کد ملی اعلام شده در سایت خواهد بود که از این پس طرفین قراداد نامیده می شوند.

ثبت نام و استفاده از امکانات رایت می به منزله قبول تمامی قوانین و مقررات و اطلاع کامل از شرایط و معانی آن است. این قوانین ممکن است در طول زمان اصلاح شده و بندهای آن اضافه یا کم شود. این تغییرات از طریق کانال های اطلاع رسانی به کاربران اطلاع داده می شود.

 

موضوع موافقت نامه

موضوع موافقتنامه عبارتست از تعهد به حفظ کلیه اطلاعاتی که طرفین بصورت رسمی یا غیررسمی، مکتوب یا شفاهی یا الکترونیکی، بیواسطه یا باواسطه، مستند، ضبط شده، قابل خواندن با دستگاه یا دیگر اشَکال در اختیار طرفین قرار می دهند، شامل اطلاعات تجاری و دانش کاری، مالکیت معنوی، حقوق مربوط به پروژه ها و محصولات، معاملات، مشتریان، قیمت گذاری، استراتژی های سازمان و فعالیت و همچنین برنامه، اهداف یا فرصت های مرتبط با آن که به عنوان اسرار اداری تجاری و اطلاعات محرمانه و اختصاصی تلقی می شوند.

 

تعهدات طرفین

– طرفین متعهد هستند اطلاعات اختصاصی واگذار کننده را صرفاً به منظور شناخت از نحوه همکاری و انجام موضوع موافقتنامه هایی که فی ما بین طرفین این موافقتنامه منعقد شده یا می شود به کار گیرند.

– طرفین در پی امضای این موافقتنامه، متعهد هستند که اطلاعات اختصاصی دریافتی را در خلال اعتبار این موافقتنامه، بطور کلی یا جزئی در اختیار طرف ثالث قرار ندهند و متعهد هستند موضوع راز داری و حفاظت از اطلاعات را حتی پس از پایان یافتن همکاری های مشترک نیز ادامه دهند.

– طرفین تعهد می نمایند به تشخیص خود دسترسی به اطلاعات محرمانه و اختصاصی را فقط برای پیشبرد پروژه ها میسر سازند. عدم رعایت این شرط می تواند موجب فسخ یک جانبه هرگونه همکاری بین طرفین این موافقتنامه شود و طرفین متعهد به جبران خسارات ناشی از فسخ هرگونه همکاری فی مابین می باشند.

– طرفین تعهد می نمایند به محض مشخص شدن هرگونه افشای بی مورد و استفاده غیرمجاز از اطلاعات، بی درنگ تدابیر منطقی لازم را برای پیشگیری و ادامه آن اتخاذ و طرف مقابل را از موضوع افشا مطلع نمایند.

 

اتمام موافقت نامه

– بنا به درخواست طرف واگذار کننده اطلاعات یا در پی انقضای اعتبار این موافقتنامه، هر کدام که زودتر رخ دهد، طرفین باید از ادامه بهره گیری از اطلاعات دریافتی خودداری و همه اطلاعات را از جمله نسخه های تهیه شده از آنها اعم از دیجیتال، غیردیجیتال و کپی و غیر آن، امحا و کتباً طرف واگذار کننده اطلاعات دریافتی را از انهدام اطلاعات دریافتی آگاه کنند یا اینکه به درخواست طرف واگذار کننده اطلاعات اطلاعات اختصاصی دریافتی را به طرف واگذارکننده اطلاعات بازگردانند.

 

جبران خسارت

– طرفین با امضای این موافقتنامه قبول نموده اند که هر نوع خسارتی که در پی افشای اسرار اطلاعات محرمانه یا اختصاصی ناشی از عدم انجام تعهدات مندرج در این توافق نامه از سوی هر یک از طرفین پدید آید، قابل مطالبه است و متعهد به جبران خسارت می باشند.

– در صورت نقض این موافقتنامه توسط طرفین، طرف ناقض باید سریعاً نقض موافقتنامه را به طرف دیگر اطلاع دهد تا از ادامه خسارات ناشی از نقض جلوگیری شود.

– در صورت نقض، هریک از طرفین می تواند هر قرارداد همکاری و پروژه مشترکی را بطور یک جانبه با اعلام کتبی، فسخ نماید و خسارت ناشی از آن را از طرف دیگر مطالبه نماید. خسارت ناشی معادل میزان ضرر وارده بر اساس میزان ارزش برند، داده‌ها و یا ارزش کار در زمان افشای اطلاعات محاسبه می‌گردد و طرف خاطی ملزم به پرداخت جریمه مذکور می باشد.

 

حل اختلاف

– در صورت بروز هر گونه اختلاف ناشی از تعبیر و تفسیر و یا اجرای مفاد این موافقتنامه، چنانچه حل اختلاف از طریق مذاکره و راهکارهای مسالمت آمیز ممکن نشود، طرفین می توانند موضوع اختلاف را در محاکم صالح قضایی طرح و پیگیری نمایند. مادامی که موضوع اختلاف در حال بررسی است و به تصمیم قطعی منتهی نگردیده، طرفین باید به تعهدات خود در این موافقتنامه ملتزم بوده و آن را اجرا نمایند.

 

آخرین ویرایش : ۱۳۹۷/۳/۲۷